תכנית מפגש ספטמבר 2019

המפגש יתקיים ביום ב' ה-23 בספטמבר, 2019 במוזאון ארץ ישראל (אולם נופים), רחוב חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב

 

מציאות מדומה - הדבר האמיתי

זוכרים את זמנים בהם טלפון נייד שקל כמו בלטה? מי חלם, שתוך כמה שנים יהפכו הטלפונים הניידים לקטנים ומתאימים לכל כיס. כעת אנחנו מתקרבים לימים בהם משקפי מציאות מדומה יראו וישקלו כמו משקפי ראיה סטנדרטיות ובעזרת העדשות שלהן נוכל לחוש כאילו אנו ישובים בשורה הראשונה של ריצת הגמר ל- 100 מטר באולימפאידת טוקיו 2020 או לסייר ממש בין החדרים בדירה החדשה שאנו שוקלים לקנות בבנין שטרם נבנה.

כן, חלפו הימים בהם מציאות מדומה שימשה בעיקר משחקי מחשב וכיום כל חברות הטכנולוגיה המובילות כולל אפל, פייסבוק, אמזון, סמסונג, וגוגל שוקדות על פיתוח דור חדש של משקפי מציאות מדומה שיאפשרו לרופא מומחה לנתח חולה הנמצא אלפי קילומטרים ממנו, למעסיקים לדמות תנאי עבודה ולבדוק התאמת עובדים לתפקידם ולכל אחד מאיתנו ליהנות מחווית קניות מדהימה מבלי לצאת מהבית. כל אלו לא היו הופכים למציאות ללא הדור החדש של מצלמות זעירות ושבבים עוצמתים שגם עליהם נשמע ונלמד במפגש הקרוב של הסיליקון קלאב.


בהשתתפות:

ד"ר מריה מרסד, נשיאת TSMC, אירופה
ד"ר עופר שחם, מנהל תחום פיתוח AR/VR , פייסבוק ארה"ב
זיו הנדל, ממייסדי Primesense וכיום ארכיטקט תוכנות תלת מימד, חברת אפל


ד"ר מריה מרסד, נשיאת TSMC, אירופה

ד"ר מריה מרסד משמשת כנשיאת TSMC אירופה. במסגרת תפקידה היא אחראית על הפיתוח, האסטרטגיה והניהול של כל פעילויות TSMC באירופה. בטרם הצטרפה ל- TSMC שישמה ד"ר מרסד כסגנית נשיאה בכירה ומנכ"לית פעילות NXP/Philips. היא גם היתה מנכ"לית החטיבה העסקית של פתרונות ה- Connected Multimedia של פיליפס. את הקרירה המפוארת שלה בתעשיית השבבים העולמית החלה בחברה אינטל בה עבדה קרוב ל-20 שנה וצמחה לתפקיד סגנית נשיאה ומנכ"לית פעילות החברה באירופה, המזרח התיכון ואפריקה. לד"ר מרסד תואר שלישי בהנדסת תקשורת מהאוניברסיטה הפוליטכנית של מדריד. היא משמשת כיום גם כחברת דירקטוריון חברת CEVA.

 

ד"ר עופר שחם, מנהל תחום פיתוח AR/VR , פייסבוק ארה"ב

ד"ר עופר שחם, מנהל את פעילות הסיליקון של חברת פייסבוק בתחום המציאות המדומה (AR/VR). לפני הצטרפותו לפייסבוק עבד בגוגל שם ניהל את פעילות התכנון והיישום של שבבים למוצרי צריכה כולל את פיתוח ליבת ה- Pixel Visual אשר הוטמעה בכל הטלפונים מסדרת Pixel של גוגל. ד"ר שחם הצטרף לגוגל לאחר שחברת Chip Genesis אותה הקים נרכשה ע"י גוגל. במהלך הקריירה שלו הספיק שחם גם לנהל את מעבדת ה - VLSI של פרופ' מרק הורוביץ, עבד במעבדות הפיתוח של יבמ בישראל ואף שירת ביחידה טכנולוגית של חיל הים. לשחם תואר ראשון באלקטרוניקה מאוניברסיטת תל אביב וכן תואר שני ושלישי בהנדסת אלקטרוניקה מאוניברסיטת סטנפורד, קליפורניה.

 

זיו הנדל, ממייסדי PrimeSense וכיום ארכיטקט תוכנות תלת מימד, חברת אפל

זיו הנדל החל את הקריירה שלו בהייטק ביחידה טכנולוגית של חיל המודיעין שם שימש כחוקר ומתכנת במשך כ-7 שנים. בשנת 2003 היה שותף להקמת חברת Primsense והוביל את פיתוחי התוכנה של החברה שפיתחה שבבים לחישה תלת ממדית. בשנת 2013 נרכשה פריימסנס ע"י אפל בכ- 350 מליון דולר וזיו הצטרף לאפל כארכיטקט תוכנה ראשי. כיום הוא מוביל פרויקטים בקבוצת Video Engineering של אפל בישראל.

 

  להרשמה למפגש

עבור לתוכן העמוד